Produkt

Twórz, publikuj i optymalizuj strony w intuicyjnym kreatorze “drag&drop”, bez znajomości kodowania

Przyspiesz proces tworzenia dzięki ponad 400 w pełni edytowalnym szablonom stron, pop-upów i sekcji

Śledź mikrokonwersje bezpośrednio w Dashboardzie i analizuj eventy za pomocą mapy wizualnej strony

Łącz się z ponad 170 integracjami, aby pracować szybciej, wydajniej i tak jak lubisz

Zwiększaj sprzedaż i konwersje dzięki ekspozycji produktów i płynnemu procesowi zakupowemu

Korzystaj z niezawodnej i bezpiecznej platformy, płynnie obsługującej miliony wizyt miesięcznie

Zasoby

Poznaj digital marketing! Dowiedz się, jak zwiększać konwersje na stronach i zaangażowanie klientów

Instrukcje konfiguracji i wskazówki, dzięki którym postawisz pierwsze kroki w Landingi i zoptymalizujesz swoje strony

Darmowy kurs dla twórców landing page’y! Zostań mistrzem stron docelowych i poznaj wszystkie ich sekrety

Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Umów się na indywidualną rozmowę i odkryj, co może dać Ci nasza platforma

Home Help Center Opcje formularza

Opcje formularza

SPIS TREŚCI

Z tej instrukcji dowiesz się, jak tworzyć i korzystać z opcji formularza w edytorze Landingi.

Dodawanie formularza

Po lewej stronie edytora odszukaj widget Formularz, następnie przeciągnij go i upuść w obszar aktywny Twojego landing page’a.

Tutaj dowiesz się, jak przypiąć formularz.

Edycja formularza

Kliknij formularz, aby rozpocząć edycję. Wyświetli się jego menu podręczne (1) oraz uaktywni panel boczny po prawej stronie edytora (2).

Klikając w punkty na obramowaniu menu podręcznego, możesz zmieniać dowolnie szerokość formularza. Pozostałe ikony menu podręcznego umożliwią zmianę położenia formularza, wejście w jego ustawienia, zduplikowanie go, przesunięcie na wierzch/pod spód oraz usunięcie formularza.

W panelu bocznym (toolbarze) możesz przejść do ustawień lub wybrać styl formularza, dostosować jego widoczność (formularz jest domyślnie widoczny zarówno na widoku desktopowym, jak i mobilnym), zmienić jego szerokość, dostosować odstęp oraz włączyć/wyłączyć etykiety. Poniżej znajdują się zakładki z dodatkowymi opcjami. Każdą z nich – z wyjątkiem zakładki Inne – możesz włączyć lub wyłączyć za pomocą suwaka, który znajduje się w prawym rogu każdej zakładki.

Wygląd formularza

Do stworzenia formularza możesz wykorzystać jeden z gotowych stylów formularza lub szablonu sekcji formularza. Możesz dowolnie zarządzać wyglądem formularza, korzystając z narzędzi w menu po prawej stronie edytora.

Style formularza

Kliknij Style formularza w panelu bocznym. Wybierz gotowy projekt formularza i kliknij w niego dwa razy lub kliknij Zapisz i zamknij. Możesz wybrać formularz pionowy lub poziomy.

Pamiętaj, że formularz poziomy może zawierać maksymalnie dwa pola (poza przyciskiem wysyłania, polem wyboru, polami ukrytymi, informacjami marketingowymi oraz ReCaptcha).

Szablony sekcji formularza

Możesz także dodać nową sekcję i wybrać jeden z gotowych szablonów sekcji formularza. Wysokiej jakości, nowoczesne formularza przyciągną uwagę użytkowników Twojego landing page’a! Dowiedz się więcej o szablonach sekcji tutaj

Sprawdź także nasz artykuł Idealny formularz kontaktowy na landing page’u, by tworzyć jeszcze lepsze formularze.

Ustawienia formularza

Do ustawień formularza przejdziesz z menu podręcznego (1) lub panelu bocznego (2).

Znajduje się tam sześć zakładek:

  • Pola formularza
  • Integracja e-mail
  • Integracje
  • Następny krok
  • Autoresponder
  • Dodatkowe ustawienia

UWAGA: Możesz nie widzieć wszystkich zakładek – niektóre z nich są wersjami testowymi lub dostępne są tylko dla użytkowników na wyższych planach.

Pamiętaj, by po zmianach zapisać i zamknąć.

Pola formularza

Możesz dodać do formularza własne pola lub pola predefiniowane, klikając w przycisk + Dodaj element. Klikając kolejno w wybrane pole po lewej stronie, zobaczysz jego ustawienia po prawej. Zakres ustawień zmienia się w zależności od wybranego elementu.

UTM

Parametry UTM to znaczniki dodawane do adresu URL, które pomagają śledzić, skąd użytkownik trafił na Twoją stronę. Parametrów UTM możesz z powodzeniem użyć w linku do swojego landing page’a.

Jeśli korzystasz z niestandardowych parametrów, które chcesz przekazać do leada, będziesz potrzebować ukrytych pól w formularzu i dodatkowego kodu JavaScript. Dowiedz się, jak zbierać niestandardowe parametry UTM.

Integracje

Integracja e-mail

Jeżeli chcesz połączyć formularz na landing page’u z adresem e-mail, skorzystaj z osobnej integracji e-mail dla formularza.

Ta opcja nie wyklucza połączenia formularza z jednym z narzędzi dostępnych w zakładce Integracje.

Integracje

Jeśli korzystasz z zewnętrznych narzędzi i chcesz je zintegrować z formularzem na swoim landing page’u, możesz to zrobić, przechodząc do zakładki Integracje. Znajdziesz tutaj integracje wewnętrzne, jednak liczba narzędzi, z którymi możesz połączyć Landingi jest znacznie większa – aby dowiedzieć się więcej o integracjach kompatybilnych i integracjach przez Zapiera, przejrzyj nasz katalog integracji.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat integrowania formularzy na landing page’ach tworzonych w naszej platformie lub szukasz instrukcji dotyczącej konkretnego systemu, sprawdź kategorię integracje w Centrum Pomocy.

Do korzystania z niektórych integracji będziesz potrzebować numeru ID formularza. Aby go znaleźć, kliknij w formularz w edytorze i przejdź do panelu po prawej stronie. Rozwiń zakładkę Inne i skopiuj ID.

Następny krok

Możesz określić, jaka akcja ma wystąpić po wypełnieniu formularza: przejście do domyślnej strony podziękowania, przekierowanie na dowolny adres URL lub inny landing page. Dowiedz się więcej o funkcji Następnego kroku.

Lejki

Dzięki opcji Następnego kroku możesz tworzyć proste lejki. Połączenie kilku landing page’y w lejek to najlepszy sposób na przyciągnięcie uwagi użytkownika oraz na zachęcenie go do wypełnienia formularza, ponieważ pozostawianie danych rozdzielone na kilka etapów wydaje się dla niego mniej wymuszone.

Własna strona podziękowania

Dla wszystkich dostępnych w platformie szablonów landing page’y z formularzem szata graficzna strony podziękowania jest już przygotowana. Taka strona podziękowania domyślnie posiada dynamiczny adres URL.

Jeśli chcesz mieć stały adres URL strony podziękowania, sugerujemy stworzenie osobnego landing page’a pełniącego rolę własnej, niestandardowej strony podziękowania, na którą użytkownik zostanie przekierowany po dokonaniu konwersji (wypełnieniu formularza). Dowiedz się więcej o dynamicznym i statycznym adresie strony podziękowania.

Autoresponder

Możesz ustawić funkcję autorespondera, aby zautomatyzować swoją komunikację. 

Dowiedz się więcej o użytkowaniu autorespondera. Sprawdź też, jak wysyłać go z własnej domeny.

Dodatkowe ustawienia

Możesz dodać kod HTML dla konwersji Google.

Sekcje inteligentne i duplikacja

Jeżeli chcesz wykorzystać ten sam formularz wiele razy na różnych landing page’ach, aby przyspieszyć swoją pracę, możesz to zrobić, korzystając z sekcji inteligentnych lub duplikacji całego landing page’a.

Inteligentne sekcje formularza

Sekcja inteligentna (Smart Sekcja) to sekcja, którą możesz dodać do wielu landing page’y. Stworzyliśmy dedykowany edytor dla sekcji inteligentnych. Możesz zapisać swoją sekcję inteligentną i opublikować ją, jednocześnie wprowadzając zmiany na wszystkich stronach z daną sekcją inteligentną.

Formularze na sekcjach inteligentnych mają ten sam numer ID, pola, wygląd, ustawienia i połączone integracje. To oznacza, że leady zebrane na wszystkich landing page’a z tą sekcją inteligentną będą traktowane tak, jak gdyby pochodziły z tego samego źródła (mimo że pochodzą z różnych landing page’y).

Duplikacja landing page’y

Duplikując landing page’a, tworzysz jego kopię, również wszystkich jego elementów, w tym formularza. Zduplikowany formularz ma ten sam numer ID, pola, wygląd, ustawienia i połączone integracje. To oznacza, że leady zebrane na kopiach landing page’a będą traktowane tak, jak gdyby pochodziły z tego samego źródła (mimo że pochodzą z różnych landing page’y).

UWAGA: Podczas duplikacji landing page’a może dojść do zmiany numerów ID elementów. To może wpłynąć na niektóre integracje, dlatego wykorzystując ID elementów w integracjach, sprawdź, czy ich numery się zgadzają.