1. Podstawy pracy z obrazkami

 • Aby dodać obrazek przeciągnij element "Obrazek" i upuść go w edytorze.
 • W edytorze pojawi się puste pole bez obrazka. Aby dodać obrazek w pole, wybierz ikonę ołówka z niebieskiej wstążki nad elementem lub kliknij dwukrotnie w pusty obrazek.
 • Otworzy się okno galerii obrazków (u początkujących użytkowników galeria będzie pusta). Aby wgrać do galerii obrazek, kliknij ikonę chmury. Po wgraniu, obrazek pojawi się w galerii. Aby dodać wybrany obrazek w pustą ramkę na landing page należy kliknąć w niego dwukrotnie lub raz, a następnie kliknąć  "Zapisz i zamknij" w prawym górnym rogu okna.
 • Rozmiar obrazka możesz zmieniać przytrzymując jeden z punktów zaczepu. Jeśli w tym celu używasz właśnie tych narożnych punktów, pozwala to zachować jego proporcje.
 • Aby skopiować obrazek, przytrzymaj klawisze Ctrl+c, a następnie Ctrl+v lub kliknij w przycisk "Duplikuj" znajdujący się na górnej belce edytora.
 • Obrazki możesz grupować, przytrzymując lewy Ctrl i klikając w obrazki myszką. Wówczas, zostają otoczone niebieską ramką bez zaczepów. Takie zgrupowane obrazki, możesz kopiować i przesuwać.


2. Panel opcji obrazka

Po kliknięciu w wybrany obrazek, po prawej stronie okna pojawia się panel opcji.
W panelu możesz zmienić nazwę obrazka (1), jego szerokość i wysokość oraz położenie z dokładnością do 1 px (2), widoczność na wybranym widoku (3), przypisać mu akcję 'On click' (4), czy też dokonać podstawowej edycji jego wyglądu np. poprzez dodanie ramki (5).

Dodatkową możliwością w tym panelu, jest jeszcze pobranie ID obrazka, lub nadanie mu klasy (często potrzebnej do wykorzystania go w zewnętrznym skrypcie).


3. Zaawansowane funkcje obrazków

 1. Po wejściu w ustawienia obrazka. W pierwszych zakładkach ustawień, znajdziesz galerię, do której możesz dodać swoje zdjęcia, domyślną galerię, a także darmową bazę zdjęć.2. Karta 'Po kliknięciu' w ustawieniach obrazka, pozwala ustawić akcję on click (po kliknięciu) dla danego zdjęcia. Ustawienia te możesz zmienić również z poziomu edycji obrazka.

 • Link - obrazek przekierowuje na wybrany link (wymagany URL).

 • Link do sekcji - obrazek przekierowuje do wybranej sekcji na landing page.

 • Lightbox - przypisanie obrazka do galerii lightbox (więcej na ten temat w osobnym artykule "Galeria lightbox").

3. W karcie "Ustawienia" możesz też dodać tytuł obrazka oraz tekst alternatywny.


4. Optymalizacja obrazków, rekomendowane rozmiary i formaty

Aby edycja landing page z wykorzystaniem plików graficznych przebiegała sprawnie, warto jest dostosować dodawane pliki graficzne. 

Możesz zoptymalizować swoje zdjęcia ładowane do landing page'a, w tym celu polecam włączyć opcję "Optymalizacja obrazków" z poziomu zakładki "Labs" w panelu konta. 

PAMIĘTAJ
Jeśli już włączysz tę opcję, pamiętaj aby opublikować ponownie landing page tak, ażeby obrazy będące już wewnątrz edytora, zostały zoptymalizowane.

Specyfikacja plików graficznych przedstawia się następująco:

 • grafika jak tło landing page - preferowany rozmiar ok. 1200x1400px (pamiętaj, by najważniejsze elementy tła znajdowały się w proponowanej szerokości 1200px)
 • pliki graficzne = widgety obrazek - rozmiar 1:1, jaki ma być wyświetlany finalnie,
 • format - .jpg/.png; widgety ikona mogą występować w formacie .svg. 
Jeśli pojawią się pytania lub problemy, napisz do nas na support@landingi.com lub skorzystaj z ikony czatu - czekamy na Ciebie!

Did this answer your question?