Poniższa instrukcja pozwoli Ci zoptymalizować stworzony landing page, aby ułatwić pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania Google.

1. Nazwa domeny

Wybierając własną domenę zadbaj o to, aby nazwa domeny zawierała słowo kluczowe, po którym twoja strona ma być wyszukiwana. 

2. Tytuł i opis strony w wynikach wyszukiwania

Są to informacje istotne z punktu widzenia użytkownika oraz robotów Google. Opis
i tytuł to miejsca, w których należy zawrzeć dodatkowe informacje dla użytkowników, które zachęcą do odwiedzenia witryny. W przypadku opisu i tytułu można dodać słowo kluczowe, należy jednak pamiętać, że samo "upychanie" tam słów kluczowych wcale nie poprawi pozycji.

3. Odpowiednie nazwy plików i atrybuty alt

Dodając zdjęcia czy przygotowane grafiki na landing page, zwróć uwagę na ich nazwy. Postaraj się, aby nazwy plików były zgodne z tym, co przedstawiają. Nazwa nie powinna wyglądać tak: IMG_20160723.jpeg, zdecydowanie lepiej będzie nazwać plik w ten sposób: Obraz_nazwa_uslugi(firmy).jpg.

  • Title - po najechaniu myszką na obraz pojawi się wpisana treść
  • Alt - treść będzie widoczna, jeśli nie będzie można załadować obrazka

Pamiętaj, żeby zarówno nazwy plików i atrybuty alt zawierały słowa kluczowe.  

Dodatkowo nie zapominaj o tym, żeby przesyłane obrazy były  zoptymalizowane do wyświetlania w internecie, tak aby nie miały zbyt dużej wagi i rozmiaru. Rekomenduje się wgrywanie obrazów o rozmiarze ok. 100kB i rozdzielczości maksymalnej 1920x1020 (w przypadku zdjęć w tle).

Narzędzie, które możesz wykorzystać do zmniejszenia rozmiarów zdjęć, przed wgraniem na serwer -  https://tinypng.com/

4. Indeksacja strony

Zaznacz, aby strona była dostępna dla robotów Google (dodanie dyrektywy index, follow). 

Możesz samodzielnie zgłosić stronę do indeksacji. Wykorzystaj do tego następujące linki:

5. Nagłówki H1 dla każdej sekcji

Każda sekcja powinna zawierać unikalne nagłówki H1. Nie powielaj tych samych nagłówków na kolejnych sekcjach. W miarę możliwości dodaj do nagłówków słowa kluczowe.

6. Treści na stronie

Umieść słowa kluczowe w treści. Odmienianie wyrazów jest dobrym sposobem urozmaicenia fraz wykorzystywanych w treści strony. Zadbaj o to, aby stworzona przez Ciebie treść nie była zlepkiem słów, stworzonym jedynie, aby "upchać" słowa kluczowe.

Pomocne narzędzia (darmowe):

  • http://taat.pl/narzedzia/seo/keywords/ - wystarczy wkleić link do landing page, aby otrzymać bardzo szczegółowe informacje obejmujące słowa kluczowe, ich wykorzystanie i umiejscowienie (np. H1, H2, P itd.).
  • http://pl.wordcounter360.com/ - narzędzie, które można wykorzystać przed publikacją strony, można uzyskać informację o liczbie, ile razy pada dane słowo kluczowe.

PAMIĘTAJ!
Uaktualniaj treści na stronie, wprowadzając zmiany, np. uzupełniaj stronę o nowe opinie i referencje.

Powyższe wskazówki dotyczące optymalizacji on-page, to dopiero początek działań związanych z SEO. Pamiętaj, że musisz zadbać o pozyskanie odpowiednich linków.

Did this answer your question?