Sekcje to jeden z podstawowych elementów, budujących Twój landing page.
Odpowiadają one za rozmieszczenie elementów na Twojej stronie docelowej.


1. Obszar dodawania elementów

  • Każdy z elementów, który dodajesz do swojego landinga, może znajdować się TYLKO W OBSZARZE DANEJ SEKCJI. Jeśli umieścisz któryś z elementów poza sekcją, nie zostanie on umieszczony na landing page.
  • Sekcje możesz dodawać przeciągając je w miejsca podświetlone po najechaniu (góra lub dół widoku) za pomocą funkcji przeciągnij i upuść (drag & drop). Po upuszczeniu sekcji w odpowiednim miejscu, system umożliwi wybór ilości kolumn, jakie chcesz ustawić w dodawanej sekcji.


2. Kolumny

Jest to ważne dopasowanie dla późniejszego ustawiania widoku mobilnego.
W zależności od tego ile kolumn wybierzemy, tak będą układały się na widoku mobilnym (1 kolumna od lewej na desktop --> pierwsza kolumna od góry na mobile). 

Bardzo ważne, aby wybierać kolumny do podziału sekcji, ponieważ sekcje bez podziału na widoku mobilnym mogą powodować "rozjeżdżanie się" elementów.
Więcej o dostosowaniu widoku mobilnego znajdziesz w tym artykule.

  • Każdy element możesz dodać w obszarze istniejącej już sekcji - nie możesz utworzyć "sekcji w sekcji".

3. Rozmiary sekcji

  • Możesz regulować wysokość sekcji za pomocą opcji widgetu po prawej stronie okna (wcześniej zaznaczając daną sekcję kliknięciem), ale także przeciągając strzałki na krawędzi sekcji.

Dodatkowym elementem jest opcja rozszerzenia całego landing page z 960px do szerokości 1200px.


4. Tło sekcji

  • Sekcje nadają się świetnie do ustanawiania tła landing page'a - dostępna jest zmiana koloru, wgranie obrazka, gradientu. Aby dostosować tło do całego ekranu, musisz zaznaczyć box powyżej - "Rozszerz".


I to tyle jeśli chodzi o podstawy dopasowania sekcji.
Pamiętaj, aby dokładnie zaplanować sobie rozkład elementów na swoim landing page'u i dobierać odpowiednie ilości kolumn, tak, aby landing page wyświetlany na różnych widokach, wyglądał równie efektownie :)

W razie pytań, skontaktuj się z nami na support@landingi.com!

Did this answer your question?