Sekcje to jeden z podstawowych elementów budujących Twój landing page.
Odpowiadają one za rozmieszczenie elementów na landingu.


1. Obszar sekcji

Obszar sekcji to w skrócie obszar, który będzie widoczny na każdym monitorze, bez względu na jego rozdzielczość. Na landingu widoczny jest jako niebieskie, przerywane linie.

  1. Każdy z elementów, który dodajesz do swojego landinga, może znajdować się TYLKO W OBSZARZE DANEJ SEKCJI, czyli wewnątrz obszaru pomiędzy niebieskimi liniami. Jeśli umieścisz któryś z elementów poza obszarem sekcji, nie zostanie on umieszczony na landing page.

2. Sekcje możesz dodawać  za pomocą funkcji przeciągnij i upuść (drag & drop). Przeciągając widget z lewego menu do obszaru roboczego sekcji, zostanie ona podświetlona na niebiesko. Po upuszczeniu sekcji w odpowiednim miejscu. system umożliwi wybór ilości kolumn, jakie chcesz ustawić w dodawanej sekcji.

2. Kolumny w nowej sekcji

1. Aby dodać nową sekcję do landinga, przeciągnij ją do niebieskiego obszaru pomiędzy starymi sekcjami. Pojawi się nowe okno z wyborem ilości kolumn:

W zależności od tego, ile kolumn wybierzemy, tak będą układały się elementy na widoku mobilnym (1 kolumna od lewej na widoku desktopowym --> pierwsza kolumna od góry na widoku mobilnym). 

Aby uniknąć "rozjeżdżania się" elementów na widoku mobilnym, rekomendujemy wybór większej ilości kolumn w sekcji.

Więcej o dostosowaniu widoku mobilnego znajdziesz w tym artykule.

3. Rozmiary sekcji

1. Możesz regulować wysokość sekcji na dwa sposoby:

  • za pomocą opcji widgetu po prawej stronie okna (wcześniej zaznaczając daną sekcję kliknięciem);
  • przeciągając strzałki znajdujące się na krawędzi sekcji.

2. Możesz również dostosować szerokość całego landinga z 960px do 1200px.


4. Tło sekcji

Sekcje nadają się świetnie do ustanawiania tła landing page'a - możesz zmienić jednolity kolor,  ustawić wybrany obrazek albo gradient. Aby dostosować tło do całego ekranu, zaznacz opcję - "Rozszerz".


To tyle, jeśli chodzi o podstawy dopasowania sekcji. 

RADA: 💡
Zaplanuj dokładnie rozkład elementów na swoim landing page'u i dobierz odpowiednią ilości kolumn w sekcjach – dzięki temu Twój LP wyświetlany na różnych widokach będzie wyglądał równie efektownie!

W razie pytań, napisz do nas na support@landingi.com!

Did this answer your question?