Dodawanie linku landing page na Facebook

Prawidłowe ustawienie linku i open graph postu jest bardzo ważne jeśli planujesz kampanię na Facebooku. Ustawienia linka (np. opis i miniaturę) możesz zmieniać
w dowolnej chwili w edytorze, jednak zmiany te na Facebooku pojawią się z opóźnieniem, nieraz kilkugodzinnym. Jest to związane z faktem, że specjalny program Facebook skanuje link i jego ustawienia, a następnie zmienia sposób wyświetlania miniatury, jeśli została ona podmieniona na inną. 

1. Aby link do Twojego landinga, dodany na Facebook wyświetlał się poprawnie, wejdź w ustawienia landing page w edytorze.

2. Wybierz zakładkę "Facebook" i wprowadź swoje ustawienia. Miniatura postu powinna mieć dokładny wymiar 1200 px na 630 px. Zapisz zmiany.

3. Opublikuj landing page, nawet jeśli już wcześniej był opublikowany.

4. Skopiuj link i wklej go na ścianę swojego Facebooka.

5. Sprawdź, jak wyświetla się link oraz jego open graph (miniatura obrazka). Możesz w tym celu na początek umieścić link jako dostępny "Tylko dla mnie". Jeśli wszystko wyświetla się prawidłowo, zmień ustawienia dostępności posta na "Publiczny".

Odświeżanie open graph

Open graph może czasami wyświetlać się nieprawidłowo np. w przypadku kiedy treść i miniatura linku do landing page zostały zmienione w edytorze. Zmiany, które zostały dokonane w edytorze nie pojawiają się natychmiast w poście na Facebooku. Najczęściej wystarczy odczekać jakiś czas (od kilku minut do kilku godzin) nim miniatura na Facebook się odświeży - jest to związane z faktem, o którym wspomniałam już wyżej - specjalny program Facebook skanuje link i jego ustawienia, a następnie zmienia sposób wyświetlania miniatury, jeśli została ona podmieniona na inną.
Jeśli jednak zależy ci na tym, aby miniatura i opis linku, które zmieniasz w edytorze, zmieniły się natychmiast również na Facebooku, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

UWAGA!
Stosując poniżej zaprezentowany sposób w efekcie końcowym będziesz zmuszony skasować nieprawidłowo wyświetlający się post na Facebooku
i podmienić go na nowy. Oznacza to, że stracisz wszystkie dotychczasowe like
i share danego postu.

  1. Wprowadź zmiany w ustawieniach postu w edytorze, zapisz zmiany i opublikuj landing page.

2. Skopiuj link do swojego landing page i wklej do Debugera Obiektów Facebooka. Kliknij "Fetch new scrape information".

3. Następnie przewiń stronę w dół.

4. Sprawdź czy miniatura i tekst linku się odświeżyły klilkając na "Show existing scrape information".
Jeśli nie, ponownie kliknij "Fetch new scrape information". 

5. W nowym oknie wybierz ustawienia dostępności swojego posta i kliknij "Opublikuj na Facebooku".

6. Wróć do ściany Facebook ze swoimi postami.
Będą na niej dwa posty: stary - nieprawidłowy i nowy - prawidłowy. Skasuj niepotrzebny post.

Gdyby pojawiły się problemy, skontaktuj się z nami na support@landingi.com.

Did this answer your question?