Z tej instrukcji dowiesz się, w jaki sposób automatycznie dodać darmowy certyfikat SSL Let's Encrypt do swojego landinga jednym kliknięciem – zarówno na nowo dodawanych domenach, jak i na tych połączonych już wcześniej z Twoim kontem.

Skorzystaj z poniższych instrukcji, jeśli:
Masz swój własny certyfikat SSL
Potrzebujesz darmowego certyfikatu SSL typu wildcard dla wszystkich subdomen w danej domenie


PAMIĘTAJ!🔥🔥🔥

Nie obsługujemy protokołu SSL na "nagich domenach" (naked domain), czyli tych bez www., np domena.pl
Możemy zainstalować certyfikat jedynie na subdomenach, np:
subdomena.domena.pl lub www.domena.pl
 – w istocie domena główna z www jest też rodzajem subdomeny.

W porządku, chcę mieć automatyczny, darmowy SSL!

Świetnie, zróbmy to krok po kroku:)

Ad.1  Procedura dla domen jeszcze nie dodanych do konta w Landingi (jeśli chcesz zainstalować certyfikat dla wcześniej podłączonych domen, sprawdź ad. 2)

1. W głównym panelu aplikacji Landingi przejdź do zakładki "Domeny", którą znajdziesz w menu po lewej, a następnie kliknij w przycisk "Dodaj domenę".

2. Dodaj swoją domenę do konta i kliknij "Kontynuuj".

3. Zobaczysz nowe okno z instrukcją, jak dodać rekordy DNS do swojej domeny w panelu administracyjnym Twojego dostawcy domen (poza aplikacją Landingi).

4. Zaloguj się do panel administracyjnego u swojego dostawcy domeny i przejdź do opcji DNS. Następnie postępuj zgodnie z informacjami widocznymi w oknie aplikacji Landingi i ustaw odpowiednie rekordy DNS.

Kiedy będziesz gotowy, wróć do aplikacji Landingi i kliknij w przycisk "Ok, zrobione". Wyświetli się komunikat o zakończonej konfiguracji.

Nasz system sprawdza, czy przekierowania DNS dla każdej nowo dodanej domeny zostały wykonane prawidłowo. Podczas tego procesu, przy domenie będzie widoczna ikonka zegara wraz z informacją o sprawdzaniu połączenia.
Weź pod uwagę, że propagacja rekordów DNS może trwać nawet do 24h.

WAŻNE:💡
Instalacja certyfikatu SSL w niektórych przypadkach może potrwać ponad 24h. Całkowity czas oczekiwania zależy od ilości domen w naszym systemie czekających w kolejce do instalacji certyfikatu.

Jeśli popełnisz błąd przy ustawieniach rekordów DNS, taka informacja nie pojawi się w aplikacji Landingi natychmiastowo. Nasz system będzie ponawiał próbę instalacji certyfikatu wielokrotnie. Dopiero po 72h, status instalacji dla domeny zmieni się i zauważysz komunikat, że instalacja się nie powiodła.

Ad. 2
Procedura dla domen wcześniej połączonych z kontem w Landingi.

W Zakładce "Domeny" znajdziesz wszystkie wcześniej połączone domeny. Te, dla których certyfikat nie został wcześniej zainstalowany, będą miały widoczną opcję "Zainstaluj SSL" możesz do nich dodać certyfikat jednym kliknięciem.

WAŻNE: 💡
Proces instalacji certyfikatu może trwać do kilkunastu godzin.

PAMIĘTAJ!🔥

Nasz darmowy SSL Let's Encrypt nie ma zastosowania dla subdomen typu: 

www.subdomena.domena.pl

Możemy zainstalować certyfikat dla subdomeny takiej jak: 

subdomena.domena.pl

Wynika to z faktu, że nie obsługujemy dodawania certyfikatu SSL dla subdomen trzeciego i każdego wyższego poziomu. 

Jeśli coś jest niejasne, napisz na support@landingi.com 😉

Did this answer your question?