W tym artykule, pokażę jak wysyłać notyfikacje o zdarzeniach do swojego konta Google Analytics.

OK. W takim razie weźmy pod uwagę element "przycisk" i wysłanie wykonanego na nim eventu do GA, w sytuacji gdy posiadasz dwa przyciski z różnym call to action.

1. Jesteś w edytorze swojego landing page'a. Opublikuj go i przejdź do panelu zarządzania za pomocą przycisku "Wróć do kampanii".

2. W opcjach landinga, kliknij w zakładkę "Kody JavaScript". Tutaj musisz mieć dodany kod Google Analytics, który integruje Twojego landinga z GA. Jak zintegrować go za pomocą kodu JavaScript, sprawdź w tym artykule.

3. Jeśli posiadasz już kod w zakładce "Kody JavaScript", wejdź do jego edycji
i sprawdź czy wszystko wygląda poprawnie. Jeśli tak, zapisz go i przejdź z powrotem do edytora landinga, do którego wrócimy za chwilę.

4. W nowym oknie otwórz Google Analytics for Developers i znajdź opcję "Web Tracking".

W tym kroku nalezy wybrać gtag.js lub analytics.js, zależnie od tego jaki użyty jest skrypt śledzenia. Jeśli nie wiem to możesz sugerować się wyglądem skryptu śledzącego, tak wygląda gtag.js: 

a tak analytics.js:

5. Następnie wybierz "Event tracking" z menu po lewej stronie i skopiuj skrypt ślędzący zdarzenia

ga('send', 'event', 'Videos', 'play', 'Fall Campaign');

lub

gtag('event', 'aaa', {
  'event_category' : 'bbb',
  'event_label' : 'ccc'
});

6. Po przejściu do edytora, kliknij dwukrotnie na przycisk, pod który chcesz dodać kod śledzący lub wejdź w jego edycję za pomocą 'ikony ołówka'.

7. Przejdź do zakładki "Settings" i wklej skopiowany kod śledzący w pole "onClick event".  Następnie, dostosuj kod do nazwy i funkcji swojego przycisku, tutaj dla przykładu zmieniamy:

"Videos" --> na "Ebook";
"Play" --> na "Download"

8. Teraz analogicznie dostosuj kod w drugim przycisku, zmieniając jego nazwę na odpowiednio dopasowaną z przyciskiem. Zapisz zmiany i zamknij.

 "Videos' --> na "Ebook";
"Play" --> na "Learn more"

9. W tym momencie możesz opublikować swój landing page. Następnie wejdź na stronę za pomocą linku i najedź kursorem na jeden z przycisków - prawym przyciskiem myszy otwórz narzędzia deweloperskie. 

10. Po przejściu w dół okna, zobaczysz źródło strony i znajdziesz tam też dodany do przycisków "onClick event".

11. Aby śledzić eventy bezpośrednio na swoim koncie Google Analytics, przejdź do niego znajdź menu boczne, a w nim kolejno zakładki: "Zachowanie"-->"Zdarzenia"-->"Przegląd".
Tutaj możesz analizować wszystkie dodane kody śledzące, pamiętaj że mogą one wyświetlać się po około 24h.

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, napisz do nas na support@landingi.com.Did this answer your question?