Jeśli korzystasz z Wordpressa do tworzenia swoich stron www i zarządzania nimi, na pewno świetnym wyjściem będzie dla Ciebie możliwość zainstalowania tam swoich landingów, właśnie za pomocą naszej wtyczki Wordpress!

Aby tego dokonać, wystarczy, że przejdziesz kilka kroków po stronie konta Landingi oraz na swoim koncie Wordpress.

Konfiguracja wtyczki po stronie Landingi

1. Przejdź do zakładki "Moje konto", w głównym menu Twojego panelu Landingi, przejdź do "API" i dodaj API token za pomocą przycisku poniżej.

2. Pojawi się okno, w którym nadaj nazwę swojego tokenu (przykładowo 'Wordpress')
i naciśnij "Generuj nowy token".

3. API token zostanie wygenerowany. Z tego miejsca skopiuj go, ponieważ będzie Ci potrzebny w dalszej części konfiguracji wtyczki. 

4. Masz dwie drogi instalacji wtyczki: możesz ją pobrać lub wyszukać z katalogu wtyczek bezpośrednio na koncie WordPress. Jeśli zdecydujesz się ją pobrać, zrób to za pomocą poniższego linku:

https://wordpress.org/plugins/landingi-landing-pages/

5. Czas na konfigurację po stronie konta Wordpress. Po zalogowaniu się na swoje konto, przejdź do zakładki "Wtyczki", wybierając ją z głównego menu i wybierz przycisk "Dodaj nową" w górnej części okna. Gdybyś miał/a jakieś problemy z instalacją naszej wtyczki, możesz zerknąć do dokumentacji WordPress tutaj.

6. Zostaniesz przekierowany/a do okna, gdzie możesz umieścić wtyczkę pobraną wcześniej ze strony podanej wyżej.


7. Za pomocą przycisku "Wybierz plik", umieść wtyczkę z Twojego komputera, po czym kliknij "Instaluj".


8. Jeśli umieścisz wtyczkę poprawnie, od razu pojawi się na liście wśród pozostałych. W kolejnym kroku wystarczy, że wybierzesz opcję "Aktywuj", dostępną pod jej nazwą.


9. Jeśli spojrzysz teraz na główne menu po lewej stronie okna, zauważysz tam zakładkę "Landingi".
Ostatnim krokiem konfiguracji jest wklejenie tam wygenerowanego tokenu API. Przejdź zatem do zakładki "Ustawienia" i wklej skopiowany wcześniej API token z konta Landingi i "Zapisz" zmiany.


10. Po przejściu w podstronę "Dostępne landingi" zobaczysz listę landing page'y, które możesz zaimportować do swojego Wordpress'a. Aby to zrobić, kliknij przycisk "Importuj" przy wybranym landingu.


11. Zaimportowane landingi znajdą się pod zakładką "Importowane landingi". 

Tutaj możesz np. zmienić adres swojego landinga, klikając w przycisk "Edytuj" pod nazwą landinga i ponownie "Edytuj" już przy samym adresie URL w nowym oknie.

Pamiętaj aby kliknąć "OK" po edycji adresu URL 😊

WAŻNE: 💡
Za pomocą naszej wtyczki możesz opublikować landing w podfolderze/subkatalogu pierwszego rzędu, czyli "po ścieżce" – przykładowy adres URL będzie wyglądał tak: mojadomena.pl/landing1
Na chwilę obecną nie ma możliwości publikacji landinga w subkatalogach kolejnego rzędu, jak np: mojadomena.pl/landing1/landing2

Jeśli pojawią się problemy związane z konfiguracją landing page'y na Twoim wordpressowym koncie, napisz do nas na czacie :)

Did this answer your question?