Jeśli korzystasz z Wordpressa do tworzenia swoich stron www i zarządzania nimi, na pewno świetnym wyjściem będzie dla Ciebie możliwość zainstalowania tam swoich landing page'y, właśnie za pomocą naszej wtyczki Wordpress!

Aby tego dokonać, musisz przejść kilka kroków zarówno po stronie konta Landingi jaki na swoim koncie Wordpress.

Konfiguracja wtyczki po stronie Landingi

1. Przejdź do zakładki "Moje konto", w głównym menu Twojego panelu Landingi, przejdź do "API" i dodaj API token za pomocą przycisku poniżej.

2. Pojawi się okno, w którym nadaj nazwę swojego tokenu (przykładowo 'Wordpress')
i "Generuj nowy token".

3. API token zostanie wygenerowany. Z tego miejsca skopiuj go, ponieważ będzie Ci potrzebny w dalszej części konfiguracji wtyczki. 

4. Aby wtyczka działała, masz dwie drogi: możesz ją pobrać lub wyszukać z katalogu wtyczek bezpośrednio na koncie WordPress. Jeśli zdecydujesz się pobrać, zrób to za pomocą poniższego linku:

https://wordpress.org/plugins/landingi-landing-pages/

5. Czas na konfigurację po stronie konta Wordpress. Po zalogowaniu się, przejdź do zakładki "Wtyczki", wybierając ją z głównego menu. Wybierz przycisk "Dodaj nową"
w górnej części okna. Gdybyś miał/a jakieś problemy z instalacją naszej wtyczki to możesz zerknąć do dokumentacji WordPress tutaj.

6. Zostaniesz przekierowany/a do okna, gdzie możesz umieścić wtyczkę, pobraną wcześniej ze strony, którą zamieściłam wyżej.


7. Za pomocą przycisku "Wybierz plik", umieść tu wtyczkę z Twojego komputera, po czym kliknij "Instaluj".


8. Jeśli umieścisz tu wtyczkę poprawnie, od razu pojawi się na liście wśród pozostałych. W kolejnym kroku wystarczy, że wybierzesz opcję "Aktywuj", dostępną pod jej nazwą.


9. Jeśli spojrzysz teraz na główne menu w lewej stronie okna, zauważysz tam "Landingi".
Ostatnim krokiem konfiguracji jest wklejenie wygenerowanego tokenu API. Przejdź zatem do zakładki "Ustawienia". Tutaj wklej skopiowany wcześniej API token z konta Landingi i "Zapisz" zmiany.


10. Po przejściu w podstronę "Dostępne landingi"  zobaczysz listę landing page'y, które możesz zaimportować do swojego Wordpress'a. Jedyne co musisz zrobić, to kliknąć przycisk "Importuj" przy wybranej stronie docelowej.


11. Natomiast, jeśli już zaimportujesz swój jeden lub więcej landing page'y, znajdą się one pod zakładką "Importowane landingi". 

Tutaj możesz na przykład zmienić adres swojego landing page'a, klikając w przycisk "Edytuj" pod nazwą landinga i ponownie "Edytuj" już przy samym adresie w nowym oknie.

Pamiętaj aby kliknąć "OK" po edycji adresu URL 😊

Jeśli pojawią się problemy związane z konfiguracją landing page'y na Twoim wordpressowym koncie, napisz do nas na czacie, który jest stale dostępny w dolnym rogu ekranu :)

Did this answer your question?